شیشه لعابی قابل سکوریت

parallax background
 

مقدمه و تاريخچه
تاريخچه توليد و کاربرد شيشه به حدود بيش از ۴ هزار سال پيش برمى گردد، دورانى که در آن از شيشه تنها براى ساخت ظروف استفاده مى شد. تقريبا ۲ هزار سال پس از اختراع شيشه، توليد شيشه هاى ظريف و کاربرد آن در ساخت پنجره ميسر گرديد. صنعت شيشه سازى در ايران سابقه بسيار طولانى دارد که به حدود ۲,۰۰۰ سال قبل از ميلاد مي رسد.
نکته قابل توجه اين است که مصرى ها در هزاره ششم پيش از ميلاد، با استفاده از شيشه هاى رنگى جواهرات بدلى مي ساختند، اما امروزه از شيشه هاى رنگى براى مقاصد ساختمانى و صنعتى نيز استفاده مى شود.
شيشه رنگى از سا لها پيش همواره يکى از مهمترين عناصر دکوراسيون داخلى محسوب شده است. امروزه اين محصول پرکاربرد جايگاه و اهميت خاصى در تزيين ساختمان هاى ادارى و مسکونى دارد.
شرکت شيشه قزوين با سابقه درخشان در عرصه صنعت شيشه کشور و نيم قرن تجربه در زمينه توليد انواع شيشه (رنگى و بيرنگ)، نسبت به توليد شيشه هاى لعابى قابل سکوريت با نام تجارى Vinamel t در رنگ ها و طرح هاى متفاوت ( تک رنگ با پوشش کامل، طرح دار و يا سفارشى ) در بخش شيشه هاى دکوراتيو اقدام نمود.

 

parallax background
 

شيشه لعابى قابل سکوريت شرکت شيشه قزوين
جام هاى توليد شده در واحد شيشه فلوت فارسجين با بهترين نوع لعاب سراميکى پوشش داده مي شود. لعاب رنگى مورد استفاده پس از پخت اوليه، داراى چسبندگى، پوشش و استحکام سايشى بالايى بوده و قابليت بر ش کارى و ساير فرايندهاى ثانويه شيشه را دارد.
مزاياي شيشه هاي لعابي رنگي شامل موارد ذيل است:
- امکان توليد در طرح هاى متفاوت بصورت تک رنگ با پوشش کامل و طرح دار چند رنگ و سفارشى
- مدرن بودن
- بزرگنمايى فضاها
- انعکاس بيشتر نور (انعکاس رنگ شيشه بر محيط)
- تنوع رنگ (در پالت هاى رنگى کد بندى شده)
- مقاوم در برابر حرارت و رطوبت
- مقاوم در برابر خراش
- قابليت نصب ساده و آسان
- قابليت سکوريت شدن، ايجاد محل يراق آلات نصب شيشه و لمينيت شدن

 

 

اکنون


now-vinamel1

شيشه لعابي قابل سکوريت

now-vinamel1

now-vinamel1

برش

now-vinamel1

now-vinamel1

دیاموند لبه

now-vinamel1

now-vinamel1

دير شکن و نيمه دير شکن

 

 

گذشته

now-vinamel1

شیشه خام

now-vinamel1

now-vinamel1

برش

now-vinamel1

now-vinamel1

دیاموند لبه

now-vinamel1

now-vinamel1

پوشش لعاب

now-vinamel1

now-vinamel1

دیرشکن و نیمه شکن


شرکت سهامى شيشه قزوين شيشه هاى Vinamel t را در طرح ها، رنگ ها، اشکال و اندازه هاى متنوع با حداکثر اندازه جام ۲۲۵۰×۳۲۱۰ ميليمتر در ضخامت هاى ۶ الى ۱۰ ميليمتر توليد و به بازار عرضه مى نمايد.

 
parallax background
 

شيشه لعابى طرح دار قابل سکوريت Vinamel t

در راستاى ايجاد تنوع درتوليد شيشه هاى رنگى و گرايش به طرح هاى جديد، کارخانجات شيشه قزوين شيشه هاى طرح دار Vinamel t را با استفاده از فرآيند چاپ بصورت تک رنگ يا چند رنگ بر روى جام هاى استاندارد با ابعاد ۲۲۵۰×۳۲۱۰ و ۲۵۰۰×۱۶۰۵ ميليمتر توليد و عرضه مي نمايد. يکى از مزاياى عمده اين محصول نسبت به ساير شيشه هاى لعابى، تنوع آن است که در قالب دو نوع شيشه لعابى قابل سکوريت «طرح دار با قابليت عبور نور» يا «طرح دار با پوشش کامل» عرضه مي گردد.

 
 

آزمایشات کنترل کیفیت شیشه هاى لعابى قابل سکوریت:

در واحد آزمایشگاه شرکت شیشه قزوین، شیشه هاى Vinamel t پس از پخت طى مراحل ذیل مورد آزمایش کنترل کیفیت قرار می گیرند:

تست اسید:

این تست جهت تعیین مقاومت لعاب هاى مصرفى پس از ریختن اسید روى سطح لعاب دار در دما و زمان معین صورت مى پذیرد.

تست قلیا:

این تست به منظور بررسى مقاومت لعاب در مقابل مواد قلیایى است.

تست مقاومت (چسبندگى رنگ بر روى شیشه پس از پخت):

در صورت کامل بودن پخت و انطباق کامل لعاب با سطح شیشه، مقدار چسبندگى آن بر روى شیشه و نهایتاً استحکام و مقاومت سایشى آن افزایش مى یابد. بهترین روش سنجش این خاصیت، آزمایش شوك حرارتى است.

تست براقیت:

تست براقیت توسط دستگاه جلاسنج انجام مى گردد و روش ساده تر براى انجام این آزمایش، برآورد چشمى یا به عبارت دیگر مقایسه نمونه جدید با نمونه مرجع است.

تست پوشش رنگ:

تست پوشش رنگ توسط دستگاه دانسیتومتر صورت می پذیرد و این آزمایش نیز به روش ساده چشمى و مقایسه ایى نیز قابل اجرا است.

تست طیف رنگ:

در این آزمایش، بررسى شیشه تولید شده و مقایسه آن با نمونه مرجع در زیر نور آفتاب تحت زوایاى ۳۰ و ۶۰ درجه انجام می شود.

 
 

شيشه Vinamel t در دکوراسيون داخلى:

دکوراسيون داخلى به معناى هماهنگ سازى طراحى در يک فضاى بسته ى داخلى يا ساختمانى براى جلوه بخشيدن به رنگ ها، اثاثيه و ساير اشياء است.


دکوراسيون داخلى همانند ساير هنرها داراى سبک و ريزه کار ى هاى متفاوتى است که براساس سلايق و نيازهاى رايج در دوره هاى زمانى گوناگون دستخوش تغيير مي شوند.


امروزه طراحان منحصراً از طراحى سنتى يا طراحى مدرن بصورت تک بعدى استفاده نمي کنند، بلکه در طراحى فضاها، تلفيقى از دکوراسيون مدرن و سنتى را بکار مى برند.


شيشه هاى Vinamel tبواسطه ويژگى هاى کاربردى شاخصى مانند کاهش فضاى اشغال شده، امکان نورپردازى، مقاومت در برابر خراشيدگى و سايش، استحکام و بسيارى از موارد ديگر به وفور در پروژه هاى دکوراسيون تلفيقى مورد استفاده قرار مي گيرند.


 

 

شيشه Vinamel t در دکوراسيون خارجی:


حس زيبا پسندى بشر، نياز به ايجاد تنوع بصرى و پيشرفت معماري ايرانى در انطباق با تکنولوژى روز دنيا، راه ورود شيشه هاى لعابى به عرصه معمارى خارجى را هموار نمود. امروزه اولين نکته قابل توجه در معمارى خارجى، چشم نواز بودن نما با استفاده از رنگ هاى متنوع و گوناگون است. از ميان ويژگي هاى کاربردى شيشه هاى Vinamel t در معمارى خارجى مى توان به ايمنى و سلامت، صرفه جويى در مصرف انرژى و هزينه و موارد ديگر اشاره کرد.


 

 

شيشه Vinamel t در اماکن عمومى:


زيبايى ظاهرى، کارايى و بهداشت از مهمترين ارکان ساختارى اماکن عمومى به شمار مي آيند. استفاده از شيشه هاى لعابى در نقاط و سطوح مختلفى نظيرکف، سقف، ديوارها و ... در اماکنى نظير هتل ها، فرودگاه ها، پايانه هاى حمل و نقل عمومى و امکان ديگر راهبرد مناسبى در جهت حصول اهداف ساختارى مذکور است.


 

 

شيشه Vinamel t در اماکن مسکونی:


در طراحى داخلى منازل استفاده از شيشه لعابى به علت زيبايى، امکان استفاده در فضاى محدود، سهولت در نظافت و قابليت انعکاس نور نسبت به ساير مصالح تزئينى نظير کاشى، سراميک و ... برترى داشته و درانواع پوشش هاى سقف، کف و ديوارها مورد استفاده قرار مي گيرد.


 

 

فضاهاى ادارى:


کاربرد شيشه هاى لعابى در فضاى داخلى سازمان ها و ارگان ها در کنار تاثير مثبت روانشناختى و افزايش کارآيى افراد، به دليل انعکاس نور در شيشه هاى نصب شده از نظر اقتصادى حائز اهميت بوده و استفاده از شيشه هاى طرح دار Vinamel t در راهروها و بخش هاى مختلف، همگام با اجراى نور پردازى مناسب در آنها نسبت به ساير مصالح تزئينى برترى زيباشناسانه آشکارى دارد.
اين محصول همچنين مى تواند براى جداسازى واحدهاى مختلف و پارتيشن بندى فضاها مورد استفاده قرار گيرد.
کاربرد اين نوع شيشه درنماى ساختمان باهدف تاکيد بر هويت و نوع فعاليت يک سازمان يا ارگان بسيار رايج است – مثلاً سازمان آتش نشانى با سمبل رنگ قرمز.
همچنين، استفاده از شيشه هاى Vinamel t (رنگى – رنگى طرح دار) به منظور هماهنگ سازى نماى ساختمان هاى ادارى، تجارى و مسکونى با ساير سازه هاى مجاور و محيط پيرامون کارايى ممتازى دارد.


 

 

فضاهاى بهداشتى درمانى:


به دليل نداشتن درز و خلل و فرج، نفوذ ناپذيرى و قابليت استريليزاسيون آسان، استفاده از اين محصول بصورت جام (با حداکثر اندازه ۲۲۵۰×۳۲۱۰ ميليمتر) در بخش مراقبت هاى ويژه و اتاق هاى جراحى بيمارستان ها و کلينيک ها نسبت به ساير مصالح مورد استفاده، مزيت هاى کاربردى بسيارى دارد.


 

 

فضاهاى مذهبى:


اماکن مذهبى نوع خاصى از فضاهاى عمومى اند که در آنها علاوه بر رابطه ى بصرى انسان با محيط، رابطه ى پيچيده اى بين فضا و حس درونى افراد وجود دارد. از اين رو، نوع معمارى و مصالح مصرفى در اين مکانها از اهميت خاصى برخوردار است.
با توجه به تنوع رنگ و انواع طرح هاى اسليمى مورد استفاده در معمارى اماکن مذهبى، مساجد، حسينيه ها و آرامگاه ها، کاربرد شيشه هاى رنگى در نماى خارجى و فضاى داخلى اين اماکن کارايى بالايى دارد.


 

 

فضاهاى فرهنگى و هنرى:


امروزه قشر وسيعى از افراد، به ويژه جوانان، در مراکز فرهنگى و هنرى همچون سالن هاى سينما و تئاتر، فرهنگسراها، دانشگاه ها و مراکز آموزشى رفت و آمد مي کنند، از اين رو، طراحى فضاهاى داخلى و خارجى اين اماکن با استفاده از شيشه هاى رنگى و طرح دار به منظور ايجاد جذابيت بصرى مناسب بطور خاص مورد توجه طراحان فضاهاى عمومى قرار گرفته است.


 

 

فضاهاى ورزشى:


با توجه به پيشينه و اهميت ورزش در سنّت و فرهنگ ايران زمين، امروزه شاهد دگرگونى ها و پيشرفت هاى چشم گيرى در زمينه احداث و به روز سازى اماکن ورزشى هستيم. اذهان عمومى در اين راستا همواره دو هدف عمده را پى مي گيرد:
1- ترغيب جوانان به استفاده از اماکن و محيط هاى ورزشى
2- ايجاد بستر و محيط مناسب براى ساخت اماکن ورزشى
ورزش هاى امروز را مى توان به اشکال مختلفى دسته بندى نمود. عمده ترين نوع دسته بندى برحسب محل انجام تمرين ها و مسابقات در رشته هاى مختلف است که به دو گروه تقسيم مي گردند:
- ورزش هاى سالنى
- ورزش هاى ميدانى
استفاده از شيشه هاى رنگى و طرح دار کاربرد وسيعى در افزايش جذابيت محيط هاى ورزشى بزرگ از قبيل مجموعه هاى ورزشى و سالن ها و در ابعاد کوچکتر، راهروهاى خروجى ورزشکاران، رختکن ها و امثال آن دارد.


 

 

فضاهاى عمومى درون شهرى و برون شهرى:


از جمله موارد مصرف شيشه هاى رنگى مى توان به کاربرد فراوان اين نوع شيشه در فضاهاى سبز درون شهرى از قبيل پارك ها، ميادين، مجموعه هاى ورزشى و نيز در فضاسازى حاشيه بزرگراه ها، خيابان ها و پياده روها اشاره نمود.
اين نوع شيشه درفضاهاى سبز برون شهرى مانند کمربندي هاى سبز احاطه کننده شهرها و پارك هاى ملى نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.


 

 

فضاهاى اقامتى و هتل ها:


صنعت گردشگرى و هتل دارى با ضريب اشتغال بالا جز صنايع مهم هرکشور محسوب مى شود. تامين مراکز اقامتى مناسب و جذاب از جمله ملزومات ورود گردشگران بي شمار به کشور است که بها دادن به آن مى تواند سرمايه گذاران بيشترى را به سمت خود هدايت نمايد. نگاه صرف به امکانات هتل ها نمى تواند جوابگوى نيازهاى توريستى کشور باشد. بلکه مدرن بودن فضا، ايجاد زيبايى و چشم نواز بودن از ارکان مهمى هستند که امکان استفاده بهينه از شيشه هاى رنگى را به خوبى ميسر مي سازد.
از اين رو گرايش به سبک هاى معمارى نوين در احداث هتل ها و اقامتگاه ها و نيز استفاده از مصالح مدرنى چون شيشه هاى Vinamel t در دکوراسيون داخلى و معمارى خارجى اين اماکن، با امکان اجرا در رنگ ها و طرح هاى متنوع، نقش به سزايى در ايجاد جاذبه توريستى و گردشگرى دارد.
شرکت سهامى شيشه قزوين نيز با ارائه محصول Vinamel t خود به بازار، گامى موثر در عرصه معمارى نوين برداشته است. باشد تا در کشور ايران نيز بناهايى ماندگار و نمادين همچون گذشتگان ايجاد گردد.


 


مشخصات فني

نوع فرآيند

توضيحات

ايمني

سکوريت

مکانيزم کوره هاي داراي سيستم کونوکسيون براي سکوريت کردن ارجح است.

سطح رنگ شده هميشه مي بايست رو به بالا باشد.

لمينيت

با انواع مختلف رزين، فيلم پي – وي – بي و فيلم اي – وي - آ

برش

مستقيم يا منحني

پيش از فرآيند سکوريت کردن براحتي قابل برش است

شکل دهي و پرداخت

ساييدن لبه ها

تنها پيش از فرآيند سکوريت – لايه لعاب همواره سطح زيرين شيشه باشد.

سوراخ کاري

تنها پيش از فرآيند سکوريت – لايه لعاب همواره سطح زيرين شيشه باشد.

جاسازي يراق آلات

تنها پيش از فرآيند سکوريت

فرآيندهاي ويژه

سندبلاست

اجراي فرآيند سندبلاست قبل يا بعد از عمليات حرارتي سکوريت بر روي هر دو سطح

اسيد شويي

اجراي فرآيند اسيد شويي قبل يا بعد از عمليات حرارتي سکوريت بر روي هر دو سطح (اسيد شويي معمولي – اسيد شويي عميق)

چاپ

امکان چاپ انواع طرح ها و انواع روش هاي چاپ

خم کاري

سطح رنگ شده مي بايست مخالف سطح قالب يا کوره باشد


ساير ويژگي ها

ساير ويژگي ها

چسبندگي لعاب

کامل

لعاب پخت اوليه شده است

مقاومت به رطوبت

دارد

تمام شيشه هاي لعابي قابل سکوريت مي توانند در محيط هاي مرطوب مانند آشپزخانه و حمام استفاده شوند. از قراردادن دائم درون آب خودداري گردد.

مقاومت به حرارت (غير مستقيم)

دارد

در صورت سکوريت شدن

مقاومت به UV

دارد

در اثر اشعه UV خورشيد تغيير رنگ نمي دهد.


جدول داده هاي فني متوسط عبوردهي اشعه گرمايي IR خورشيد
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانو متر

درصد عبور اشعه IR (کد رنگ C)

درصد عبور اشعه IR (کد رنگ V)

750

2/84

2/44

770

2/84

2/44

790

2/86

2/46

800

2/86

2/46

820

2/86

2/46

840

2/86

2/46

860

2/87

2/47

880

2/91

2/51

900

2/91

2/41

920

2/94

2/44

940

2/96

2/46

960

2/97

2/47

980

2/98

2/48


جدول داده هاي فني متوسط عبوردهي اشعه UV خورشيد
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانو متر

درصد عبور اشعه UV

ملاحظات

100

-

ملاحظه مي گردد درصد بالايي از اشعه UV در ناحيه UVA که از 320 تا 420 نانومتر است را جذب کرده و از خود عبور نمي دهد

120

-

140

-

360

2/2

380

2/2

400

2/23

420

2/25


ميزان درصد عبور اشعه UV – نور مريي و اشعه حرارتي IR خورشيد (در مقايسه با عبور از هوا)
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانومتر

طوسي آهني

140C

مشکي پرکلاغي

199C

آبي يخي

220C

آبي سناتوري

290C

کرم سنگي

320C

قهوه ايي نارگيلي

356C

قهوه ايي بوفالو

370C

قهوه ايي خاک برگي

380C

سبز سيترون

437C

سبز نعنايي

450C

قرمز فرمولا يک

650C

زرد زيتوني

750C

نارنجي کدويي

775C

 

 

360

2/3

2/1

2/3

2/3

2z 2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

U.V.A ناحيه

370

2/3

2/1

2/3

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

380

2/3

2/1

2/3

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

390

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

400

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

410

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

420

2/4

2/1

2/5

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

440

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

460

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

480

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

490

2/4

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

510

2/4

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

520

2/5

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/4

2/2

2/1

2/4

2/2

 

 

530

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

540

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

550

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

560

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/4

2/4

2/1

2/6

2/4

2/1

2/6

2/4

 

 

570

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/5

2/5

2/1

2/6

2/5

2/1

2/6

2/5

 

 

580

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/6

2/6

2/1

2/7

2/6

2/1

2/7

2/6

 

 

590

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/7

2/7

2/1

2/7

2/7

2/2

2/7

2/7

 

 

600

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/7

2/7

2/1

2/8

2/7

2/3

2/8

2/7

 

 

610

2/5

2/1

2/7

2/5

2/6

2/8

2/8

2/1

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

 

620

2/7

2/1

2/8

2/6

2/6

2/9

2/9

2/1

2/9

2/9

2/6

2/9

2/9

 

 

640

2/7

2/1

2/8

2/6

2/7

3

3

2/1

3

3

2/6

3

3

 

 

650

2/8

2/1

2/9

2/7

2/8

3

3

2/1

3

3

2/6

3

3

 

 

670

2/8

2/1

3/1

2/8

2/8

3/1

3/1

2/1

3

3/1

2/7

3

3/1

 

 

690

2/8

2/1

3/1

2/8

2/8

3/1

3/1

2/1

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

 

 

710

2/5

1/8

2/8

2/5

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

 

730

2/6

1/8

2/9

2/6

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

 

750

2/6

1/8

2/9

2/7

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

ناحيه

770

2/6

1/8

2/9

2/7

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

790

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

810

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

820

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

830

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

840

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

850

2/6

1/8

3

2/8

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

860

2/6

1/8

3

2/8

2/6

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

890

2/6

1/7

3

2/7

2/5

2/7

2/7

1/7

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7

900

2/6

1/7

3

2/7

2/5

2/7

2/7

1/7

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7

910

2/6

1/7

3

2/7

2/5

2/7

2/7

1/7

2/7

2/7

2/4

2/7

2/7

940

2/5

1/6

3

2/7

2/4

2/7

2/7

1/6

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7

950

2/5

1/6

3

2/7

2/4

2/7

2/7

1/6

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7

970

2/5

1/6

3/1

2/7

2/4

2/7

2/7

1/6

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7

990

2/5

1/6

3/1

2/7

2/5

2/7

2/7

1/6

2/7

2/7

2/3

2/7

2/7


ميزان درصد عبور اشعه UV – نور مريي و اشعه حرارتي IR خورشيد (در مقايسه با عبور از هوا)
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانومتر

آبي تشريفاتي

140C

کرم سافاري

199C

قهوه ايي پاييزي

220C

سبز يخي

290C

قرمز آتشي

320C

زرد ليمويي

356C

نارنجي پرتقالي

370C

سفيد اقيانوسي

380C

ستيناتو

437C

 

 

360

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

15/4

 

U.V.A ناحيه

370

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

15/4

380

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

15/3

390

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

15/7

400

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

15/9

410

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/2

16/4

420

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/2

16/4

440

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/5

16/3

 

 

460

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/5

16/4

 

 

480

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/5

16/4

 

 

490

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/5

16/3

 

 

510

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/5

16/4

 

 

520

2/5

2/3

2/2

2/4

2/1

2/4

2/2

2/5

16/5

 

 

530

2/5

2/4

2/2

2/5

2/1

2/5

2/2

2/5

16/7

 

 

540

2/5

2/4

2/2

2/5

2/1

2/5

2/2

2/6

16/5

 

 

550

2/5

2/4

2/2

2/5

2/1

2/5

2/2

2/6

16/3

 

 

560

2/5

2/4

2/4

2/6

2/1

2/6

2/4

2/6

16/1

 

 

570

2/5

2/5

2/5

2/6

2/1

2/6

2/5

2/6

16/3

 

 

580

2/5

2/5

2/6

2/7

2/1

2/7

2/6

2/6

16/4

 

 

590

2/5

2/5

2/7

2/7

2/2

2/7

2/7

2/7

16/4

 

 

600

2/5

2/5

2/7

2/8

2/3

2/8

2/7

2/9

16/7

 

 

610

2/5

2/6

2/8

2/8

2/4

2/4

2/8

2/9

16/5

620

2/6

2/6

2/9

2/9

2/6

2/9

2/9

2/7

16/5

640

2/6

2/7

3

3

2/6

3

3

2/7

16/3

650

2/7

2/8

3

3

2/6

3

3

2/7

16/3

670

2/8

2/8

3/1

3

2/7

3

3/1

2/7

15/9

690

2/8

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

15/4

710

2/8

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

15/3

730

2/9

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

15/3

750

3

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

15/1

 

 IR ناحيه

770

3

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/9

790

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/9

810

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/7

820

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/7

830

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/9

840

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/7

850

3/1

2/8

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/9

860

3/1

2/9

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/7

14/7

890

3/1

2/9

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/8

14/7

900

3/1

2/9

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

2/8

14/9

910

3/1

2/9

3/1

3/1

2/8

3/1

3/1

2/8

15

940

3/2

2/9

3/2

3/2

2/8

3/2

3/2

2/8

15

950

3/2

2/9

3/2

3/2

2/8

3/2

3/2

2/8

15/1

970

3/2

2/9

3/2

3/2

2/8

3/2

3/2

2/9

15/2

990

3/2

3

3/2

3/2

2/8

3/2

3/2

2/9

15/2

parallax background
 

مقدمه و تاريخچه
تاريخچه توليد و کاربرد شيشه به حدود بيش از 4 هزار سال پيش برمى گردد، دورانى که در آن از شيشه تنها براى ساخت ظروف استفاده مى شد. تقريبا 2 هزار سال پس از اختراع شيشه، توليد شيشه هاى ظريف و کاربرد آن در ساخت پنجره ميسر گرديد. صنعت شيشه سازى در ايران سابقه بسيار طولانى دارد که به حدود 2000 سال قبل از ميلاد مي رسد.
نکته قابل توجه اين است که مصرى ها در هزاره ششم پيش از ميلاد، با استفاده از شيشه هاى رنگى جواهرات بدلى مي ساختند، اما امروزه از شيشه هاى رنگى براى مقاصد ساختمانى و صنعتى نيز استفاده مى شود.
شيشه رنگى از سا لها پيش همواره يکى از مهمترين عناصر دکوراسيون داخلى محسوب شده است. امروزه اين محصول پرکاربرد جايگاه و اهميت خاصى در تزيين ساختمان هاى ادارى و مسکونى دارد.
شرکت شيشه قزوين با سابقه درخشان در عرصه صنعت شيشه کشور و نيم قرن تجربه در زمينه توليد انواع شيشه (رنگى و بيرنگ)، نسبت به توليد شيشه هاى لعابى قابل سکوريت با نام تجارى Vinamel t در رنگ ها و طرح هاى متفاوت ( تک رنگ با پوشش کامل، طرح دار و يا سفارشى ) در بخش شيشه هاى دکوراتيو اقدام نمود.

 

parallax background
 

شيشه لعابى قابل سکوريت شرکت شيشه قزوين
جام هاى توليد شده در واحد شيشه فلوت فارسجين با بهترين نوع لعاب سراميکى پوشش داده مي شود. لعاب رنگى مورد استفاده پس از پخت اوليه، داراى چسبندگى، پوشش و استحکام سايشى بالايى بوده و قابليت بر ش کارى و ساير فرايندهاى ثانويه شيشه را دارد.
مزاياي شيشه هاي لعابي رنگي شامل موارد ذيل است:
- امکان توليد در طرح هاى متفاوت بصورت تک رنگ با پوشش کامل و طرح دار چند رنگ و سفارشى
- مدرن بودن
- بزرگنمايى فضاها
- انعکاس بيشتر نور (انعکاس رنگ شيشه بر محيط)
- تنوع رنگ (در پالت هاى رنگى کد بندى شده)
- مقاوم در برابر حرارت و رطوبت
- مقاوم در برابر خراش
- قابليت نصب ساده و آسان
- قابليت سکوريت شدن، ايجاد محل يراق آلات نصب شيشه و لمينيت شدن

 

 

اکنون


now-vinamel1

شيشه لعابي قابل سکوريت

now-vinamel1

now-vinamel1

برش

now-vinamel1

now-vinamel1

دیاموند لبه

now-vinamel1

now-vinamel1

دير شکن و نيمه دير شکن

 

 

گذشته

now-vinamel1

شیشه خام

now-vinamel1

now-vinamel1

برش

now-vinamel1

now-vinamel1

دیاموند لبه

now-vinamel1

now-vinamel1

پوشش لعاب

now-vinamel1

now-vinamel1

دیرشکن و نیمه شکن


شرکت سهامى شيشه قزوين شيشه هاى Vinamel t را در طرح ها، رنگ ها، اشکال و اندازه هاى متنوع با حداکثر اندازه جام 2250×3210 ميليمتر در ضخامت هاى 6 الى 10 ميليمتر توليد و به بازار عرضه مى نمايد.

 
parallax background
 

شيشه لعابى طرح دار قابل سکوريت Vinamel t

در راستاى ايجاد تنوع درتوليد شيشه هاى رنگى و گرايش به طرح هاى جديد، کارخانجات شيشه قزوين شيشه هاى طرح دار Vinamel t را با استفاده از فرآيند چاپ بصورت تک رنگ يا چند رنگ بر روى جام هاى استاندارد با ابعاد 2250× 3210 و 1605 ×2500 ميليمتر توليد و عرضه مي نمايد. يکى از مزاياى عمده اين محصول نسبت به ساير شيشه هاى لعابى، تنوع آن است که در قالب دو نوع شيشه لعابى قابل سکوريت «طرح دار با قابليت عبور نور» يا «طرح دار با پوشش کامل» عرضه مي گردد.

 
 

آزمایشات کنترل کیفیت شیشه هاى لعابى قابل سکوریت:

در واحد آزمایشگاه شرکت شیشه قزوین، شیشه هاى Vinamel t پس از پخت طى مراحل ذیل مورد آزمایش کنترل کیفیت قرار می گیرند:

تست اسید:

این تست جهت تعیین مقاومت لعاب هاى مصرفى پس از ریختن اسید روى سطح لعاب دار در دما و زمان معین صورت مى پذیرد.

تست قلیا:

این تست به منظور بررسى مقاومت لعاب در مقابل مواد قلیایى است.

تست مقاومت (چسبندگى رنگ بر روى شیشه پس از پخت):

در صورت کامل بودن پخت و انطباق کامل لعاب با سطح شیشه، مقدار چسبندگى آن بر روى شیشه و نهایتاً استحکام و مقاومت سایشى آن افزایش مى یابد. بهترین روش سنجش این خاصیت، آزمایش شوك حرارتى است.

تست براقیت:

تست براقیت توسط دستگاه جلاسنج انجام مى گردد و روش ساده تر براى انجام این آزمایش، برآورد چشمى یا به عبارت دیگر مقایسه نمونه جدید با نمونه مرجع است.

تست پوشش رنگ:

تست پوشش رنگ توسط دستگاه دانسیتومتر صورت می پذیرد و این آزمایش نیز به روش ساده چشمى و مقایسه ایى نیز قابل اجرا است.

تست طیف رنگ:

در این آزمایش، بررسى شیشه تولید شده و مقایسه آن با نمونه مرجع در زیر نور آفتاب تحت زوایاى 30 و 60 درجه انجام می شود.

 
 

شيشه Vinamel t در دکوراسيون داخلى:

دکوراسيون داخلى به معناى هماهنگ سازى طراحى در يک فضاى بسته ى داخلى يا ساختمانى براى جلوه بخشيدن به رنگ ها، اثاثيه و ساير اشياء است.


دکوراسيون داخلى همانند ساير هنرها داراى سبک و ريزه کار ى هاى متفاوتى است که براساس سلايق و نيازهاى رايج در دوره هاى زمانى گوناگون دستخوش تغيير مي شوند.


امروزه طراحان منحصراً از طراحى سنتى يا طراحى مدرن بصورت تک بعدى استفاده نمي کنند، بلکه در طراحى فضاها، تلفيقى از دکوراسيون مدرن و سنتى را بکار مى برند.


شيشه هاى Vinamel tبواسطه ويژگى هاى کاربردى شاخصى مانند کاهش فضاى اشغال شده، امکان نورپردازى، مقاومت در برابر خراشيدگى و سايش، استحکام و بسيارى از موارد ديگر به وفور در پروژه هاى دکوراسيون تلفيقى مورد استفاده قرار مي گيرند.


 

 

شيشه Vinamel t در دکوراسيون خارجی:


حس زيبا پسندى بشر، نياز به ايجاد تنوع بصرى و پيشرفت معماري ايرانى در انطباق با تکنولوژى روز دنيا، راه ورود شيشه هاى لعابى به عرصه معمارى خارجى را هموار نمود. امروزه اولين نکته قابل توجه در معمارى خارجى، چشم نواز بودن نما با استفاده از رنگ هاى متنوع و گوناگون است. از ميان ويژگي هاى کاربردى شيشه هاى Vinamel t در معمارى خارجى مى توان به ايمنى و سلامت، صرفه جويى در مصرف انرژى و هزينه و موارد ديگر اشاره کرد.


 

 

شيشه Vinamel t در اماکن عمومى:


زيبايى ظاهرى، کارايى و بهداشت از مهمترين ارکان ساختارى اماکن عمومى به شمار مي آيند. استفاده از شيشه هاى لعابى در نقاط و سطوح مختلفى نظيرکف، سقف، ديوارها و ... در اماکنى نظير هتل ها، فرودگاه ها، پايانه هاى حمل و نقل عمومى و امکان ديگر راهبرد مناسبى در جهت حصول اهداف ساختارى مذکور است.


 

 

شيشه Vinamel t در اماکن مسکونی:


در طراحى داخلى منازل استفاده از شيشه لعابى به علت زيبايى، امکان استفاده در فضاى محدود، سهولت در نظافت و قابليت انعکاس نور نسبت به ساير مصالح تزئينى نظير کاشى، سراميک و ... برترى داشته و درانواع پوشش هاى سقف، کف و ديوارها مورد استفاده قرار مي گيرد.


 

 

فضاهاى ادارى:


کاربرد شيشه هاى لعابى در فضاى داخلى سازمان ها و ارگان ها در کنار تاثير مثبت روانشناختى و افزايش کارآيى افراد، به دليل انعکاس نور در شيشه هاى نصب شده از نظر اقتصادى حائز اهميت بوده و استفاده از شيشه هاى طرح دار Vinamel t در راهروها و بخش هاى مختلف، همگام با اجراى نور پردازى مناسب در آنها نسبت به ساير مصالح تزئينى برترى زيباشناسانه آشکارى دارد.
اين محصول همچنين مى تواند براى جداسازى واحدهاى مختلف و پارتيشن بندى فضاها مورد استفاده قرار گيرد.
کاربرد اين نوع شيشه درنماى ساختمان باهدف تاکيد بر هويت و نوع فعاليت يک سازمان يا ارگان بسيار رايج است – مثلاً سازمان آتش نشانى با سمبل رنگ قرمز.
همچنين، استفاده از شيشه هاى Vinamel t (رنگى – رنگى طرح دار) به منظور هماهنگ سازى نماى ساختمان هاى ادارى، تجارى و مسکونى با ساير سازه هاى مجاور و محيط پيرامون کارايى ممتازى دارد.


 

 

فضاهاى بهداشتى درمانى:


به دليل نداشتن درز و خلل و فرج، نفوذ ناپذيرى و قابليت استريليزاسيون آسان، استفاده از اين محصول بصورت جام (با حداکثر اندازه 2250 × 3210 ميليمتر) در بخش مراقبت هاى ويژه و اتاق هاى جراحى بيمارستان ها و کلينيک ها نسبت به ساير مصالح مورد استفاده، مزيت هاى کاربردى بسيارى دارد.


 

 

فضاهاى مذهبى:


اماکن مذهبى نوع خاصى از فضاهاى عمومى اند که در آنها علاوه بر رابطه ى بصرى انسان با محيط، رابطه ى پيچيده اى بين فضا و حس درونى افراد وجود دارد. از اين رو، نوع معمارى و مصالح مصرفى در اين مکانها از اهميت خاصى برخوردار است.
با توجه به تنوع رنگ و انواع طرح هاى اسليمى مورد استفاده در معمارى اماکن مذهبى، مساجد، حسينيه ها و آرامگاه ها، کاربرد شيشه هاى رنگى در نماى خارجى و فضاى داخلى اين اماکن کارايى بالايى دارد.


 

 

فضاهاى فرهنگى و هنرى:


امروزه قشر وسيعى از افراد، به ويژه جوانان، در مراکز فرهنگى و هنرى همچون سالن هاى سينما و تئاتر، فرهنگسراها، دانشگاه ها و مراکز آموزشى رفت و آمد مي کنند، از اين رو، طراحى فضاهاى داخلى و خارجى اين اماکن با استفاده از شيشه هاى رنگى و طرح دار به منظور ايجاد جذابيت بصرى مناسب بطور خاص مورد توجه طراحان فضاهاى عمومى قرار گرفته است.


 

 

فضاهاى ورزشى:


با توجه به پيشينه و اهميت ورزش در سنّت و فرهنگ ايران زمين، امروزه شاهد دگرگونى ها و پيشرفت هاى چشم گيرى در زمينه احداث و به روز سازى اماکن ورزشى هستيم. اذهان عمومى در اين راستا همواره دو هدف عمده را پى مي گيرد:
1- ترغيب جوانان به استفاده از اماکن و محيط هاى ورزشى
2- ايجاد بستر و محيط مناسب براى ساخت اماکن ورزشى
ورزش هاى امروز را مى توان به اشکال مختلفى دسته بندى نمود. عمده ترين نوع دسته بندى برحسب محل انجام تمرين ها و مسابقات در رشته هاى مختلف است که به دو گروه تقسيم مي گردند:
- ورزش هاى سالنى
- ورزش هاى ميدانى
استفاده از شيشه هاى رنگى و طرح دار کاربرد وسيعى در افزايش جذابيت محيط هاى ورزشى بزرگ از قبيل مجموعه هاى ورزشى و سالن ها و در ابعاد کوچکتر، راهروهاى خروجى ورزشکاران، رختکن ها و امثال آن دارد.


 

 

فضاهاى عمومى درون شهرى و برون شهرى:


از جمله موارد مصرف شيشه هاى رنگى مى توان به کاربرد فراوان اين نوع شيشه در فضاهاى سبز درون شهرى از قبيل پارك ها، ميادين، مجموعه هاى ورزشى و نيز در فضاسازى حاشيه بزرگراه ها، خيابان ها و پياده روها اشاره نمود.
اين نوع شيشه درفضاهاى سبز برون شهرى مانند کمربندي هاى سبز احاطه کننده شهرها و پارك هاى ملى نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.


 

 

فضاهاى اقامتى و هتل ها:


صنعت گردشگرى و هتل دارى با ضريب اشتغال بالا جز صنايع مهم هرکشور محسوب مى شود. تامين مراکز اقامتى مناسب و جذاب از جمله ملزومات ورود گردشگران بي شمار به کشور است که بها دادن به آن مى تواند سرمايه گذاران بيشترى را به سمت خود هدايت نمايد. نگاه صرف به امکانات هتل ها نمى تواند جوابگوى نيازهاى توريستى کشور باشد. بلکه مدرن بودن فضا، ايجاد زيبايى و چشم نواز بودن از ارکان مهمى هستند که امکان استفاده بهينه از شيشه هاى رنگى را به خوبى ميسر مي سازد.
از اين رو گرايش به سبک هاى معمارى نوين در احداث هتل ها و اقامتگاه ها و نيز استفاده از مصالح مدرنى چون شيشه هاى Vinamel t در دکوراسيون داخلى و معمارى خارجى اين اماکن، با امکان اجرا در رنگ ها و طرح هاى متنوع، نقش به سزايى در ايجاد جاذبه توريستى و گردشگرى دارد.
شرکت سهامى شيشه قزوين نيز با ارائه محصول Vinamel t خود به بازار، گامى موثر در عرصه معمارى نوين برداشته است. باشد تا در کشور ايران نيز بناهايى ماندگار و نمادين همچون گذشتگان ايجاد گردد.


 


مشخصات فني

نوع فرآيند

توضيحات

ايمني

سکوريت

مکانيزم کوره هاي داراي سيستم کونوکسيون براي سکوريت کردن ارجح است.

سطح رنگ شده هميشه مي بايست رو به بالا باشد.

لمينيت

با انواع مختلف رزين، فيلم پي – وي – بي و فيلم اي – وي - آ

برش

مستقيم يا منحني

پيش از فرآيند سکوريت کردن براحتي قابل برش است

شکل دهي و پرداخت

ساييدن لبه ها

تنها پيش از فرآيند سکوريت – لايه لعاب همواره سطح زيرين شيشه باشد.

سوراخ کاري

تنها پيش از فرآيند سکوريت – لايه لعاب همواره سطح زيرين شيشه باشد.

جاسازي يراق آلات

تنها پيش از فرآيند سکوريت

فرآيندهاي ويژه

سندبلاست

اجراي فرآيند سندبلاست قبل يا بعد از عمليات حرارتي سکوريت بر روي هر دو سطح

اسيد شويي

اجراي فرآيند اسيد شويي قبل يا بعد از عمليات حرارتي سکوريت بر روي هر دو سطح (اسيد شويي معمولي – اسيد شويي عميق)

چاپ

امکان چاپ انواع طرح ها و انواع روش هاي چاپ

خم کاري

سطح رنگ شده مي بايست مخالف سطح قالب يا کوره باشد


ساير ويژگي ها

ساير ويژگي ها

چسبندگي لعاب

کامل

لعاب پخت اوليه شده است

مقاومت به رطوبت

دارد

تمام شيشه هاي لعابي قابل سکوريت مي توانند در محيط هاي مرطوب مانند آشپزخانه و حمام استفاده شوند. از قراردادن دائم درون آب خودداري گردد.

مقاومت به حرارت (غير مستقيم)

دارد

در صورت سکوريت شدن

مقاومت به UV

دارد

در اثر اشعه UV خورشيد تغيير رنگ نمي دهد.


جدول داده هاي فني متوسط عبوردهي اشعه گرمايي IR خورشيد
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانو متر

درصد عبور اشعه IR (کد رنگ C)

درصد عبور اشعه IR (کد رنگ V)

750

2/84

2/44

770

2/84

2/44

790

2/86

2/46

800

2/86

2/46

820

2/86

2/46

840

2/86

2/46

860

2/87

2/47

880

2/91

2/51

900

2/91

2/41

920

2/94

2/44

940

2/96

2/46

960

2/97

2/47

980

2/98

2/48


جدول داده هاي فني متوسط عبوردهي اشعه UV خورشيد
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانو متر

درصد عبور اشعه UV

ملاحظات

100

-

ملاحظه مي گردد درصد بالايي از اشعه UV در ناحيه UVA که از 320 تا 420 نانومتر است را جذب کرده و از خود عبور نمي دهد

120

-

140

-

360

2/2

380

2/2

400

2/23

420

2/25


ميزان درصد عبور اشعه UV – نور مريي و اشعه حرارتي IR خورشيد (در مقايسه با عبور از هوا)
(ضخامت شيشه 6 مليمتر)

طول موج نانومتر

طوسي آهني

140C

مشکي پرکلاغي

199C

آبي يخي

220C

آبي سناتوري

290C

کرم سنگي

320C

قهوه ايي نارگيلي

356C

قهوه ايي بوفالو

370C

قهوه ايي خاک برگي

380C

سبز سيترون

437C

سبز نعنايي

450C

قرمز فرمولا يک

650C

زرد زيتوني

750C

نارنجي کدويي

775C

 

 

360

2/3

2/1

2/3

2/3

2z 2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

U.V.A ناحيه

370

2/3

2/1

2/3

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

380

2/3

2/1

2/3

2/3

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

390

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

400

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

410

2/4

2/1

2/4

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

420

2/4

2/1

2/5

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

440

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

460

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

480

2/4

2/1

2/6

2/4

2/2

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

490

2/4

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

510

2/4

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

2/1

2/2

2/2

 

 

520

2/5

2/1

2/7

2/5

2/3

2/2

2/2

2/1

2/4

2/2

2/1

2/4

2/2

 

 

530

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

540

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

550

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/2

2/2

2/1

2/5

2/2

2/1

2/5

2/2

 

 

560

2/5

2/1

2/7

2/5

2/4

2/4

2/4

2/1

2/6

2/4

2/1

2/6

2/4

 

 

570

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/5

2/5

2/1

2/6

2/5

2/1

2/6

2/5

 

 

580

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/6

2/6

2/1

2/7

2/6

2/1

2/7

2/6

 

 

590

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/7

2/7

2/1

2/7

2/7

2/2

2/7

2/7

 

 

600

2/5

2/1

2/7

2/5

2/5

2/7

2/7

2/1

2/8

2/7

2/3

2/8

2/7

 

 

610

2/5

2/1

2/7

2/5

2/6

2/8

2/8

2/1

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

 

620

2/7

2/1

2/8

2/6

2/6

2/9

2/9

2/1

2/9

2/9

2/6

2/9

2/9

 

 

640

2/7

2/1

2/8

2/6

2/7

3

3

2/1

3

3

2/6

3

3

 

 

650

2/8

2/1

2/9

2/7

2/8

3

3

2/1

3

3

2/6

3

3

 

 

670

2/8

2/1

3/1

2/8

2/8

3/1

3/1

2/1

3

3/1

2/7

3

3/1

 

 

690

2/8

2/1

3/1

2/8

2/8

3/1

3/1

2/1

3/1

3/1

2/7

3/1

3/1

 

 

710

2/5

1/8

2/8

2/5

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8

 

 

730

2/6

1/8

2/9

2/6

2/5

2/8

2/8

1/8

2/8

2/8

2/4

2/8

2/8