خط تولید شیشه طلقی (لمینت)

هدف از راه اندازي اين واحد، توليد شيشه طلق دار ساختماني در ابعاد گسترده بوده است. اين واحد توليدي قادر است شيشه لمينت را به صورت چند لايه در ابعاد حداکثر 2250*3210 ميليمتر در يک طيف ضخامت متغير از حداقل دو لايه 3 ميليمتري تا حداکثر ضخامت کل 50 ميليمتر توليد نمايد. بعنوان مثال براي توليد شيشه ضد گلوله به ضخامت 50 ميليمتر مي توان از 5 لايه شيشه 10 ميليمتري استفاده نمود. اين واحد توليــــدي شامل يک خط SFL ( بخشهاي شستشو، طلق گذاري و پرس حرارتي)، يک دستگاه اتوکلاو و يک ميز برش مخصوص شيشه هاي طلقي است.


انواع شيشه توليدي در خط توليد شيشه طلقي (لمينت) عبارتند از:

شيشه طلقي ساختماني
شيشه ضد گلوله
شيشه ضد حريق

شيشه طلقي ساختماني:

شيشه طلقي ساختماني در ظاهر کاملا شبيه به شيشه هاي معمولي است اما عملکرد کاملاْ متفاوتي دارد. در دنياي پيشرفته امروزي، حفظ ايمني و سلامت، کنترل انرژي حرارتي و آلودگي صوتي و جلو گيري از صدمات ناشي از اشعه ماوراء بنفش بيش از هميشه مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. براي تامين اين اهداف از شيشه هاي طلقي ساختماني (معمولي و سکوريت) استفاده مي شود. نکته قابل توجه در ارتباط با شيشه طلقي ساختماني اين است که اين محصول در مقابل ضربه هاي شديد، زلزله، طوفان، باد و ... مقاوم بوده، در صورت شکستن فرو نمي ريزد و قطعات آن چسبيده به طلق باقي مي ماند. امکان توليد محصول با رنگ بندي متنوع و تلفيق اشياي مختلف در بين دو لايه ( سيم , پارچه و پوستر و . . . ) موجب استفاده فزاينده از شيشه هاي طلقي ساختماني شده است. امروزه استفاده از شيشه هاي طلقي ساختماني در نماي ساختمان بسيار رايج و داراي مزاياي ذيل است:

- لرزه پذير بودن
- قابليت نصب به روشهاي گوناگون (خرپا , فين , کابلي و . . . .) با اجراي سريع و آسان
- قابليت تلفيق با نماهاي ديگر
- پوشش دکوراتيو مناسب براي نماي داخلي و خارجي


جدول ضريب انتقال حرارت:

فاصله بين دو جداره شيشه

U-Value(w/m2k)

6mm

12mm

16mm به بالا

شيشه دوجداره 4 ميل (وسط گاز آرگون)

2,9

2,7

2,6

شيشه دوجداره 4 ميل Lowe-e (وسط گاز آرگون)

2,5

2,1

2

درب چوبي

 

3

 

اختلاف دماي محيط داخل و بيرون x مساحت پنجره x U-Value= اتلاف انرژي / U-Value کمتر= اتلاف انرژي کمتر

براي شيشه هاي Low-e قيد شده در جدول فوق εn=0.2(درصد نفوذ در شيشه)

 

شيشه ضد گلوله:

شيشه قزوين با برخورداري از دستگاه هاي خط توليد شيشه طلق دار ساختماني و توان فني و مهندسي درخور، موفق به توليد شيشه مقاوم در برابر ضربه هاي آني و مستقيم - مانند ضربه پتک و چکش، اصابت گلوله و امواج حاصل از انفجار- شده است. براي توليد اين شيشه در ضخامت هاي متفاوت، شيشه شفاف را با ترکيبي از ضخامت هاي مختلف طلق (PVB) در کنار هم بصورت لايه اي وارد خط توليد کـرده و در نهايت يک جام شيشه چنـد لايه متشکل از ضخامت هاي مختلف 6 ، 8 و 10 ميليمتر با طلق (PVB) به ضخامت هاي 0/76 تا 1/52 ميليمتر توليد ميشود. شيشه حاصل در مقابل اصابت انواع گلوله هاي کلت، ژ-3، ضربات محکم پتک و موج انفجار در قاب يا فريم خود مقاومت نموده و خرد نمي شود. استفاده از اين شيشه در جواهر فروشي ها، صرافي ها و بانک ها به منظور جلوگيري از ايجاد خسارت و ممانعت از نفوذ به داخل، کاربرد فراواني دارد.

مشخصات فني شيشه هاي ضد گلوله:

رديف

نوع اسلحه

کد محصول

ضخامت کل

سرعت گلوله m/s

ميزان نفوذ

فاصله شليک (m)

شکست لايه آخر

1

مگنوم 375

GB1

38

425

NO

3

NO

2

مگنوم 44

GB2

42

426

NO

3

NO

3

کلاشينکف (39x7/65mm)

GB3

57

711

NO

10

NO

4

ژ-3 (51x7/62mm)

GB4

79

828

NO

10

NO

 

شيشه ضد حريق:

اين نوع شيشه يک جام دو جداره است که در يک طرف آن از شيشه لايه دار طلقي با ترکيب متفاوتي از ضخامت هاي مختلف و در طرف ديگر از يک شيشه 6 ميليمتر يا 8 ميليمتر سکوريت استفاده مي شود. شيشــه لايه دار به مدت 30 دقيقه در مقابل حرارت مقاومت نموده و پس از طي اين زمان، طلق آن شروع به سوختن مي کند. در اين مدت فضاي بين دو جداره بصورت عايق عمل نموده و از انتقال حرارت شديد به سمت ديگر جلوگيري مي نمايد تا فرصت کافي جهت خروج افراد از داخل ساختمان فراهم گردد. در صورت افزايش فزاينده دما و يا طولاني شدن زمان حريق، شيشه سکوريت لايه بيروني نيز از انتشار حرارت تا مدت زماني پس از انهدام کليه لايه هاي طلق جلوگيري مي کند. اين شيشه ها بر حسب « مقاومت حرارتي» و «زمان پايداري» معرفي مي شوند. شيشه کد GF-3 اين شرکت داراي ضخامت کلي 59 ميليمتر و حداکثر زمان پايداري90 دقيقه در برابر دماي 850 درجه سانتيگراد است.

جدول تست شيشه هاي ضد حريق:

رديف

کد محصول

ضخامت کل

سرعت افزايش دما (درجه بر دقيقه)

حداکثر دما (Co)

طول مدت دوره پايداري

1

GF-1

36

30

540

30

2

GF-2

44

35

700

60

3

GF-3

59

35

850

90